آموزش نقاشی آبرنگ (گل شمعدانی)

وقتی صحبت از آموزش نقاشی آبرنگ می شه همیشه به یک سری تکنیک ها و معرفی قلم موها ارائه می شه، اما اینجا من در مورد حس آبرنگ می نویسم. حسی که مدل داره ، حسی که رنگ به شما می ده و حسی که شما به کاغذ می دید.

اول با انتخاب مدل شروع می کنم:

مدل باید در شما حسی را ایجاد کنه که حاضر باشید توی اون حس غرق بشید و یه ساعت توش زندگی کنید . من این عکس را که دیدم برام جذابیتش مثال نزدنی بود ، البته نور همیشه برای من جذابه .با خودتون تعیین تکلیف کنید که توی نقاشیتون راجع به چه چیزی می خواهید صحبت کنید و چه چیزایی را دوست دارید عوض کنید. من تصمیم گرفتم گلدون پلاستیکی را حذف کنم و گلدون سرامیکی بکشم و بهترین دلیلم دوست داشتنم بود. یه طراحی ساده بزنید و توی زیر رنگ سعی کنید یه مقدار حرفاتون را بزنید. البته اینکه روی زیر رنگ چقدر کارکنید بستگی به مهارت و عادتهای شما داره و  کیفیت رنگ و مقوا، که من معمولا ساده ترین را انتخاب می کنم تا هنرجوهام راحت تر و با دغدغه کمتری ادامه دهند و ترس از خراب شدن نداشته باشند.

بعد از این مرحله به چیزی که فکر می کنید باید اضافه بشه فکر کنید . من تصمیم گرفتم گلدون سمت چپ را حذف کنم چون حجم سبزش زیاد بود و نور زیادی برای مانور نداشت ، کادرم را برای کار نهایی بسته تر انتخاب کردم تا کار را تموم کنم.

آخر کار همیشه یه مقایسه با مدل اصلی داشته باشید نه برای اصلاح این کار ، بلکه برای کارهای بعدی .

چند تا چیز خیلی مهمه: مطمئن قلم بزنید و هر کاری دوست دارید بکنید چون این دنیای شماست با قانونهای شما .

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و برای جستجو وارد شوید

سبد خرید