Auguste Rodin

رودین در سال ۱۸۴۰ در خانواده ای طبقه کارگر در پاریس متولد شد ، او فرزند دوم ماری شفر و ژان باپتیست رودین ، که منشی اداره پلیس بود. رودین از ۱۰ سالگی شروع به تحصیل  کرد. بین ۱۴ تا ۱۷ سالگی ، در Petite olecole ، مدرسه ای که در هنر و ریاضیات تخصص داشت، تحصیل کرد و در آنجا نقاشی و نقاشی را فرا گرفت. معلم نقاشی او هوراس لکوک د بوئیزبوران اعتقاد داشت که ابتدا شخصیت دانش آموزان خود را پرورش می دهد تا آنها با چشمان خود مشاهده کنند و از یادآوری هایشان نتیجه بگیرند.

رودین در مورد آنچه مشاهده می کرد یادداشت می کرد و اسکچ های قلم یا مداد سریع را می ساخت اما تنها یک کتاب نوشت: کلیساهای جامع فرانسه ، که در ابتدا در سال ۱۹۱۴ در فرانسه چاپ شد (وقتی رودین هفتاد و چهار ساله بود) و  نیم قرن بعد  به انگلیسی ترجمه شد.

Beonon Press  در سال ۱۹۶۵ با چاپ زیبایی به چاپ رسید .

رودین از توانایی منحصر به فردی برای مدل سازی یک سطح پیچیده ، آشفته و عمیق  برخوردار بود.

او از سوی بسیاری از برجسته ترین مجسمه سازها مورد انتقاد قرار می گرفت زیرا  از الگوهای سنتی آمیخته با ظرافت استفاده نمی کرد . اصلی ترین اثر رودین از مضامین سنتی اساطیر و تمثیل فاصله گرفت و از بدن انسان با رئالیسم الگو گرفت و از شخصیت و بدنی فردی استفاده کرد و از تغییر سبک خود امتناع ورزید. آثار موفقیت آمیز او باعث افزایش علاقه وافر دولت و جامعه هنری به سبک او شد.

در سال ۱۸۶۴ ، رودین اولین مجسمه خود را برای نمایشگاهبه سالن پاریس تسلیم کرد. یک قطعه برنز غیر متعارف از یک پیرمرد خیابانی ، این اثر بر بافت و وضعیت عاطفی موضوع تأکید داشت. اما نمایشگاه قطعه را رد کرد.

در بروکسل و پس از بازگشت از ایتالیا ، نخستین اثر کامل خود با عنوان عصر برنز خلق کرد. یک چهره با الگوبرداری از یک سرباز بلژیکی که از برنده مرگ میکل آنژ ، که رودین در لوور مشاهده کرده بود ، الهام گرفته شده بود. در تلاش برای آمیختن تسلط میکل آنژ در قالب انسان با احساس خود از طبیعت انسانی ، رودین الگوی خود را از همه زوایا ، در حالت استراحت و حرکت مورد مطالعه قرار داد. او برای چشم انداز اضافی بر بلندی قرار می گرفت و مدل های خشتی را با نور شمع  مورد مطالعه قرار داد.

رودین به عنوان مجسمه ساز بزرگ همیشه مطرح بوده است در کنار مجسمه های به جا مانده از او، اسکیس های فرم های پیچیده او  از محبوبیت بالایی برخوردار است.

منابع :https://en.wikipedia.org/wiki/Auguste_Rodin

http://studiomatters.com/rodins-cathedrals-of-france

https://www.metmuseum.org/exhibitions/listings/2017/rodin/related-content

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و برای جستجو وارد شوید

سبد خرید